Pähklipureja
21 detsember 2019 kell 17:00
55 m

Pähklipureja
Alexela Kontserdimajas

Peterburi riiklik filharmoonia laste- ja noorteorkester

Muinasjutuline müsteerium A. Hoffmanni muinasjutu „Pähklipureja” ainetel
 
Esinevad Peterburi balleti solistid ning riikliku filharmoonia laste ja noorte sümfooniaorkester dirigent Mihhail Golikovi juhendamisel. 
 
Liivaanimatsioon ja kunstiline lugemine.
 
T. A. Hoffmanni muinasjutt „Pähklipureja” on maailmas laialdaselt tuntud ning armastatud meistriteos, millega koos on kasvanud palju põlvkondi lapsi. Võib julgelt väita, et tegu on ühe kõige armastatuma balletiga sõltumata vaatajate vanusest või rahvusest, mis jätkuvalt paelub nii oma muusika kui ka tantsudega.
 
Imeline jõulueelsel õhtul sündinud lugu ärkab laste silme ees ellu tänu liivaanimatsiooni kaasahaaravale kunstile, elavale muusikale ning muinasloo vestja köitvale häälele. Elamusele lisavad maagilist hõngu balletisolistid.
 
„Pähklipureja” on tõeline vaatemäng, mis ühendab endas hulgaliselt erinevaid kunstižanre. Helendaval taustal loovad liivaanimatsiooni meistri käed imelisi üksteisest välja voolavaid ning lõpmatult muutuvaid pilte. Orkestri esituses kõlab Pjotr Tšaikovski lummav muusika, mille saatel tantsivad balletisolistid ning näitlejate hääled toovad vaatajani Hoffmanni tuntud ning kaasahaarava loo – kõik see on väga pidulik ja ilus!
 
„Pähklipureja” maagiline lugu on rohkem kui 200 aastat vana. Vaatamata sellele elavad igal aastal miljonid lapsed taaskord kaasa sellele imelisele muinasjutule, ikka ja jälle armudes loo peategelastesse ning uskudes, et headus, armastus ning sõprus teevad imesid.
 
Avastage koos oma lastega klassikalise kunsti ilu!

Tallinn toetab

Peterburi Valitsuse Kultuurikomitee toel

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA