Muusikaline loomaaed
20 detsember 2019 kell 14:00
55 m

Muusikaline loomaaed
Alexela Kontserdimajas

Peterburi riiklik filharmoonia laste- ja noorteorkester

Heliloojad – Camille Saint-Saëns ja Leonid Rezetdinov
Liivaanimatsiooni kunstnik – Jekaterina Barsukova
 
Esineb Peterburi riikliku filharmoonia laste- ja noorteorkester
 
Programmi esimene osa, Camille Saint-Saëns’i 1866. aastal kirjutatud „Loomade karneval” on üllatav ja naljakas süit, mida kutsutakse tihti ka „zooloogiliseks fantaasiaks”. Süit koosneb 14 numbrist, millel on lõbusad ja lastele huvipakkuvad nimed: „Kuninglik lõvimarss”, „Metskuked ja -kanad”, „Antiloobid”, „Kilpkonnad”, „Elevandid”, „Kängurud”, „Akvaarium”, „Pikkade kõrvadega tegelased”, „Kägu metsa sügavustes”, „Lindla”, „Pianistid”,„Fossiilid” ning „Luik”.
 
Saint-Saëns’i „Loomade karneval” sümfooniaorkestrile üllatab kuulajaid oma emotsioonide väljendusrikkuse ja vabadusega, huumori ning kujutluspiltide iluga. Muusikat saatev liivaanimatsioon, mida näidatakse suurtelt ekraanidelt, vallutab kergusega, millega luuakse fantastilisi ja loomingulisi pilte. Iga uus pilt kasvab välja eelnevast, mis paneb publiku hinge kinni hoides igat järgnevat illustratsiooni ootama. Liivaanimatsioon areneb koos muusikaga ning hurmab oma ammendamatute võimaluste ning varieeruvusega. Orkestri koosseisu kuuluvad sellised harvaesinevad muusikalised instrumendid nagu ksülofon ja kellad ning solistina võib kuulda kontrabassi. Muusikaliste instrumentide koosseis on süidi igas osas omapärane ning kordumatu.
 
Teine osa koosneb kahest teosest. Nendeks on „Petja ja hunt“ Sergei Prokofjevilt ning peterburi helilooja Leonid Resetdinovi palad klaverile ja orkestrile. Sergei Prokofjevi tuntud muusikaline muinasjutt jutustab loo Petja-nimelisest poisist ja koduloomadest; Leonid Razetdinov peegeldab aga muusikas kõige erinevamate loomade elu loomaaias ja nende loomulikus elukeskkonnas. Sündmustikust aru saada ning loos orienteeruda aitab visuaalne pildirida ja jutustaja hääl. Huvitav on see, et Rezetdinov kirjutas oma lood mistahes vanuses ja mistahes ettevalmistusega esitajatele – alates muusikakooli õpilastest kuni kontsertinterpreetideni välja. Muusika on kergesti arusaadav ka vähese ettevalmistusega kuulajale.
 
Etendus arendab laste kujutlusvõimet, kasvatab nende huvi klassikalise muusika vastu, laiendab silmaringi ning õpetab looduse austamist.
 

Tallinn toetab

Peterburi Valitsuse Kultuurikomitee toel

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA