Muusikaline loomaaed
20 detsember 2019 kell 14:00
55 m

Muusikaline loomaaed
Alexela Kontserdimajas

Peterburi riiklik filharmoonia laste- ja noorteorkester


 
Heliloojad – Camille Saint-Saëns ja Leonid Rezetdinov
Liivaanimatsiooni kunstnik – Jekaterina Barsukova
 
Esineb Peterburi riikliku filharmoonia laste- ja noorteorkester
 
Programmi esimene osa, Camille Saint-Saëns’i 1866. aastal kirjutatud „Loomade karneval” on üllatav ja naljakas süit, mida kutsutakse tihti ka „zooloogiliseks fantaasiaks”. Süit koosneb 14 numbrist, millel on lõbusad ja lastele huvipakkuvad nimed: „Kuninglik lõvimarss”, „Metskuked ja -kanad”, „Antiloobid”, „Kilpkonnad”, „Elevandid”, „Kängurud”, „Akvaarium”, „Pikkade kõrvadega tegelased”, „Kägu metsa sügavustes”, „Lindla”, „Pianistid”,„Fossiilid” ning „Luik”.
 
Saint-Saëns’i „Loomade karneval” sümfooniaorkestrile üllatab kuulajaid oma emotsioonide väljendusrikkuse ja vabadusega, huumori ning kujutluspiltide iluga. Muusikat saatev liivaanimatsioon, mida näidatakse suurtelt ekraanidelt, vallutab kergusega, millega luuakse fantastilisi ja loomingulisi pilte. Iga uus pilt kasvab välja eelnevast, mis paneb publiku hinge kinni hoides igat järgnevat illustratsiooni ootama. Liivaanimatsioon areneb koos muusikaga ning hurmab oma ammendamatute võimaluste ning varieeruvusega. Orkestri koosseisu kuuluvad sellised harvaesinevad muusikalised instrumendid nagu ksülofon ja kellad ning solistina võib kuulda kontrabassi. Muusikaliste instrumentide koosseis on süidi igas osas omapärane ning kordumatu.
 
Kontserdi teises osas tuleb esitusele Peterburi helilooja Leonid Rezetdinovi „Muusikaline loomaaed”, lood klaverile ja orkestrile. Rezetdinovi heliteos on muusikaline jalutuskäik loomaaias, mille jooksul igaüks kohtub oma lemmikutega. „Muusikalise loomaaia” osad on kirjutatud igas vanuses ning erinevate ettevalmistusega esitajatele muusikakoolide õpilastest professionaalsete muusikuteni. Rezetdinovi heliteost on lihtne kuulata ning vastu võtta isegi siis, kui puudub igasugune varasem kokkupuude klassikalise muusikaga. Muusikaline jalutuskäik kujutab kohtumisi loomadega, kelle pilte kontserdi selles osas näidatakse kinoprojektsioonina. Muusikutega üheskoos üllatavad vaatajaid kiuslikud ahvid, kaks kaelkirjakut, krokodill ning lõvi. uulda võib öist hundilaulu, lindude hääli, siidiste liblikatiibade kerget kahinat ning kalade vaevukuuldavat tantsu. Kuulajaid ootab ees palju huvitavaid kohtumisi loomaaias, mille lõpetab sõit eeslivankris.
 
Etendus arendab laste kujutlusvõimet, kasvatab nende huvi klassikalise muusika vastu, laiendab silmaringi ning õpetab looduse austamist.
 

Tallinn toetab

Peterburi Valitsuse Kultuurikomitee toel

LIITU UUDISKIRJAGA