Lumekuninganna
16 detsember 2018 kell 17:00
1 t

Lumekuninganna

Tantsuteater 'Gžel' (Moskva)
Alexela Kontserdimajas

Tantsuetendus kogu perele
 
H. Ch. Andreseni muinasjutu ainetel
 
Etenduse kestus: 1 tund 10 minutit, ilma vaheajata
 
Kui Hans Christian Andersen üle 170 aasta tagasi lõi oma muinasjutu Lumekuningannast, siis ei osanud ta ilmselt ette kujutadagi, et seda võib mitte ainult jutustada, vaid ka tantsida.
 
Aga miks ka mitte? Kui lapsed lumes lõbusalt möllavad, siis tulebki sellest ju välja seesama tants, kui aga joonistavad uiskudega kergelt figuure jääle – see ongi juba täisväärtuslik ballett. Ja mitte ainult lumehelbed, kogu nende linnutiivul mööduv elu on ju tegelikult üks lõputu tantsuline lend.
 
Teater 'Gžel' ja koreograaf Grigori Kovtun on loonud unikaalse etenduse: siin tantsivad nii oravad kui lumehelbed, kohutavalt naljakad röövlid, siin vaheldub mure sõprade pärast siira lõbuga – selle kireva kanga peale on justkui kristallniidiga tikitud lihtne ja armas lugu väikse tüdruku väiksest südamest, milles on peidus suur ja lõputu armastuse jõud.
 
Tantsu keel, nagu ka armastuse keel, ei tunne piire ning ei kannata eelarvamuste all, see on arusaadav nii lastele kui ka täiskasvanutele terves maailmas. Aga erksad kostüümid, maalilised dekoratsioonid ja maagiline valgustus, mida täiendab virtuoosne tants, jätavad kustumatud muljed.
 
Teatrist:
Moskva riiklik akadeemiline tantsuteater 'Gžel' koos Igor Moissejevi ansambliga ja 'Berjozkaga' kuulub Venemaa kolme kõige tuntuma tantsubrändi hulka, mis on kuulsad ning piiri taga alati oodatud. Teatril on oma koreograafiakool, mille lõpetanud tantsivad terves maailmas, teatri repertuaar on eranditult mitmekülgne. See unikaalne tantsukollektiiv koondab oma loomingusse folgi, balleti ja music-halli, osatäitjate meisterlikkust toetab ka kõrgetasemeline stsenograafia kulutuur – suurepäraselt õmmeldud kostüümid on juba iseenesest kunstiteosed.
 
Teater 'Gžel' on külastanud rohkem kui 60 riiki – Austriat ja USA’d, Saksamaad ja Brasiiliat, Itaaliat ja Jaapanit, Hiinat ja Kuubat, Mehhikot ja Taid – igal pool on neile saanud osaks vaimustav vastuvõtt.
 
Etendus 'Lumekuninganna' on teatri esimene lasteetendus.

LIITU UUDISKIRJAGA