Päästke kammerjunkur Puškin
24 aprill 2018 kell 19:00
Vene Teater 2 t

Päästke kammerjunkur Puškin

Korraldaja — Vene Teater (MTÜ ART-Fortiuse partner)

Mihhail Heifets
PÄÄSTKE KAMMERJUNKUR PUŠKIN

16+
lugu sooritamata jäänud kangelasteost

Lavastuse autor Iossif Raihelgaus
Kunstnik Aleksei Tregubov
Liikumisjuht Svetlana Kuzjanina
Muusika — P. Tšaikovski, B. Tšaikovski, G. Rossini, R. Wagner

Puškin — see on meie kõigi oma. Nii ütles 150 aastat tagasi poeet ja kirjanduskriitik Apollon Grigorjev.  See lause on tuntud suuremale osale vene teatrikülastajatest. Kuid kes meist võib öelda, et ta teab Puškinist kõike? Tema täielikku elulugu? Kõiki tema luuletusi?

Lavastuse esimene fraas on väljakutsuv: «Puškinit vihkasin ma juba lapsepõlves...» Iisraeli dramaturgi Mihhail Heifetsi näidend «Päästke kammerjunkur Puškin» räägib siiski mitte vihkamisest, vaid armastusest.  Lihtne inimene, kodanik Pitunin, elab oma tavalist elu. Sellist elu, mille kohta Puškin ühes oma näidendis on öelnud: ilma eriliste ideedeta, ilma rahvusliku enesemääratluseta, ilma kõrgete ideaalideta, ilma paatoseta.

Peategelane vihkas juba lapsepõlves kõike, mis seotud Puškiniga. Viieaastaselt sai ta lasteaias kasvatajalt karistada just Puškini pärast. Poiss pandi nurka seisma, sest ta ei kuulanud tähelepanelikult Puškini luuletusi, mida kasvataja ette luges.  Hiljem võimendas viha suure poeedi vastu kooliõpetaja. Ja siis juhtus tema elus midagi ootamatut: Puškin hakkab näidendi peategelast aitama. Imelisel moel seguneb «väikese inimese» Pitunini elu suure poeedi elulooga ja tänu sellele saab tema elu mõtte. Mõtte, mis on omane tõelisele kangelasele.

Naljakas, irooniline, paradoksaalne ja peamine — täiesti äratuntav lugu jutustatakse ilma võimendatud paatoseta usaldusväärselt ja ausalt näidendi peategelase poolt. Noormees osaleb duellil koos Puškini vaenlastega, sealhulgas saatusliku d'Anthesiga, võideldes samal ajal oma isiklike vaenlastega — kurja õpetajaga, kohalike kurikaeltega. Kes selles duellis võitjaks jääb? Kas tal õnnestub päästa kammerjunkur Puškin d'Anthese kuuli eest? Kas tal õnnestub päästa iseennast?

Lavastuses teevad kaasa:
Aleksandr Ovtšinnikov, Ivan Mamonov, Nikolai Golubev, Tatjana Tsirenina, Daniella Selitska

Etendus kestab ilma vaheajata 2 tundi
Esietendus 19. oktoobril 2013.

Teatri koduleht: www.neglinka29.ru/

LIITU UUDISKIRJAGA