Noorsooteater (Moskva) - Leedi Täiuslikkus
16 detsember 2017 kell 17:00
Nordea Kontserdimaja

Noorsooteater (Moskva) - Leedi Täiuslikkus

Kunstifestival 'Jõuluõhtud'

NONNA GRIŠAJEVA Leedi Mary rollis legendaarses muusikalis 'Leedi Täiuslikkus'

Maksim Dunajevski laule filmist 'Hüvasti, Mary Poppins' – 'Tuul pöörab', '33 lehma', 'Halb ilm', 'Bradobei' ja teised – teavad ja mäletavad mitmed põlvkonnad. Kuid vähesed teavad seda, et filmi ei mahtunud kaugeltki mitte kõik laulud, mis helilooja kirjutas. Etenduses 'Leedi Täiuslikkus' kuuleme aga kõrvuti teistega ka filmist välja jäänud laule. Veelgi enam, Dunajevski kirjutas etenduse jaoks ka mitu muusikalist teemat.

Muusikalise muinasjutu lavastas Moskva oblasti Noorsooteatris tuntud teatritegelane – näitleja, lavastaja, pedagoog ja telesaadete juht – Mihhail Borissov, peaosas on teletäht Nonna Grišajeva. Lavastaja sõnul on ta Leedi Mary rolli jaoks lausa sündinud. Suurepärast näitlejate mängu ja laule live’is täiendavad stiilsed kostüümid, rohked eriefektid (lennud, trikid, seebimullid) ja suurepärased dekoratsioonid. Laval on terve muinasjutuline London oma majakeste, laternapostide ja isegi purskkaevuga.

2014/15 teatrihooaja tulemuste põhjal jõudis etendus Venemaa rahvusliku teatripreemia 'Kuldne Mask' long listi.

Vahetult enne jõule on härra ja proua Douglase peresse hädasti vaja uut lapsehoidjat. Eva ja Bruce käituvad lausa kohutavalt. Pealegi on Londonis ootamatult sadanud maha hulga lund. Kogu linnatransport on seiskunud, postiljon Thomasel on jagada vaid eilseid lehti, preili Pearl ei saa kuidagi hakkama oma puudliga. Ja kõige tipuks külmus Londoni politseinikul vile ära ning tuulelipp admiral Sotti maja küljes näitab tugevast põhjatuulest hoolimata, et tuul puhub justkui idast. Maailm on lihtsalt hulluks läinud. Ja korraga laskub taevast oma vihmavarjuga alla… hämmastav preili Mary. Ta on tõeline võlur, oskab lennata, rääkida koerte, lindude ja kujudega. Ta on lausa täiuslikkus ise! Mis aga peamine – ta teab, kuidas teha inimesi lahkemaks ja õnnelikumaks. Ja lumises Londonis hakkavadki juhtuma imed…

Etendus kukkus välja väga muljetavaldav. Kuju muutvad dekoratsioonid, inimsuuruses nukud, seebimullid, lennud ja trikid, live heli ja kõigi poolt armastatud laulud uues seades – etendus meeldib nii lastele kui ka täiskasvanutele! Tulge terve perega!

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA