Draamateater 'Prijut Komedianta' - Figaro pulm
25 september 2017 kell 19:00
Vene Teater 2 t 40 m

Draamateater 'Prijut Komedianta' - Figaro pulm

Peterburi teatrihooaeg
Sünkroontõlkega eesti keelde

Sankt Peterburig Riiklik Draamateater 'Prijut Komedianta'

'FIGARO PULM'
Pierre-Augustin de Beaumarchais 'Meeletu päev'
18+

TEATRIST
Riiklik Draamateater 'Prijut Komedianta' on põhjapoolse pealinna üks juhtivatest teatritest. Teatri repertuaaris on üle 25 nimetuse alates vene ja välismaisest klassikast kuni kaasaegse dramaturgiani välja. Teater lõi 19. veebruaril 1987. aastal näitleja Juri Tomoševski. 1995. aastal hakkas teatrit juhtima lavastaja Viktor Minkov, kes viis sisse uue töömudeli: esimest korda oli Venemaa riiklik teater ilma alalise trupita  — see oli süntees vene repertuaariteatrist ning lääne lepinguteatrist.

'Prijut komedianta' tegeleb väga aktiivselt gastrollidega, igal aastal võetakse osa suurtest rahvusvahelistest ning vene teatrifestivalidest. Üksteist aastat tagasi mõtles teater välja ja korraldas kultuuriprojekti 'Peterburi teatrihooaeg'. Nüüdseks on toimunud juba kümme 'Hooaega' ja need kõik suurimates Euroopa pealinnades.

Teatri repertuaaris on nii igihaljas vene klassika kui ka erinevatest aastatest pärit maailma dramaturgia šedöövrid. Viktor Minkov on arvamusel, et teater on seadnud lati üsna kõrgele ja nüüd on hädavajalik olla tasemel, et mitte valmistada pettumust peene, intelligentse ja targa maitsega peterburi vaatajale.

Direktor ja teatri kunstiline juht on Viktor Minkov

ETENDUSEST
Lakoonilised kaasaegsed dekoratsioonid-transformerid; meelitavad-salapärased valguspartituurid ühelt Venemaa parimalt valguskunstnikult; kostüümid, mis on loodud ühe kõige kuulsama ja šokeerivama kaasaegse rõivadisaineri Aleksandr Makunini kollektsiooni motiividel – kõik see illustreerib suurepäraselt selle päeva meeletust, mis näidendi tegelastel ees seisab. Renessansiajastu tunnuste puudumine on vihje surematu Beaumarchais’ loomingu igavesele aktuaalsusele. 'Figaro pulm' Vassili Senini lavastuses on ideaalne tasakaal klassiku teksti ja meile tuttava süžee ebastandardse käsitluse vahel.

Krahv Almaviva on golfimängija ja küünikute küünik, ta petab oma naist flirtides Suzanne ja Fanchettega. Hellitatud ja eputav krahvinna Rosina Almaviva petab aga meest kena paaž Cherubinoga. Marcellina on enesekindel ja vargalik naiivitar, kes on juba ammu reetnud oma armastuse Bartholo vastu ja püüab armastuse peturadadele viia ka nende ühist poega Figarod. Figaro ise on närviline intellektuaal, kes on piisavalt näinud seda, kui autult elavad selles maailmas teised, teeseldes ning pettes lõputult; samal ajal aga kardab ta väga, et Suzanne võiks tedagi petta. Suzanne on aga kõige vähem petja  moodi – ta on asjalik ja kaine mõistusega, seda vaatamata oma  noorusele.  Kuid maksimalist Figarol pole analüüsimiseks aega, temal on peas vaid üks käsk, mille ta teeb oma armastusele teatavaks kui loitsu: 'Mul on üks tõde ilma trikkideta – minu armastus'…

Äratuntavad tegelased ja olukorrad, elav intriig, kangelaste dialoogid, mis on täis teravaid ja aforistlikke repliike – see kõik meenutab vehklejate võistlust ning täiendavad elegantselt pingeliselt arenevat süžeed.

Esietendus toimus 18. mail 2015. aastal.
Etenduse kestvus 2 tundi ja 40 minutit (ühe vaheajaga)

Etenduse loojad:
Lavastaja, kunstnik-lavastaja – Vassili Senin
Valguskunstnik – VF teeneline kultuuritegelane Jevgeni Ganzburg
Valguskunstniku assistent – Deniss Djatšenko
Kostüümikunstnik – Irina Arlatšjova
Muusikaline kujundus – Vladimir Bõtškovski

Tegelased ja osatäitjad:
Figaro – Vladimir Krõlov
Suzanne – Sonja Gorelik
Krahv Almaviva – Aleksandr Ronis/Deniss Kirillov
Krahvinna Almaviva – Jelena Kalinina 
Marcellina – VF teeneline näitleja Tatjana Polonskaja
Fanchetta – Veera Paranitšova
Cherubino -. Vjatšeslav Korobitsin
Bartholo – Gennadi Alimpijev
Basilio – Aleksandr Mašanov

Vassili Senin, lavastaja
Vassili Senin lõpetas 2002. aastal Venemaa Akadeemilise Teatriinstituudi GITIS (Pjotr Fomenko kursuse). Diplomietenduseks oli tal 'Fro' A. Platonovi järgi. On lavastanud Moskvas, Novosibirskis, Permis, Tallinnas, Zagrebis, Varssavis ja Londonis.

Ta on töötanud lavastajana Moskva teatris 'Sovremennik' ning teda on kutsutud lavastama järgmistesse teatritesse: J. Vahtangovi nimeline Teater, V. Meierholdi Keskus, Vene Draamateater (Tallinn, Eesti). Omski Akadeemiline Draamateater, Riia Draamateater (Läti), A. Tšehovi nimeline Moskva Kunstiteater, Teater-festival 'Balti maja', Radojevi-nimeline Rahvuslik Teater (Pleven, Bulgaaria). Zagrebi Noorsooteater (Horvaatia), Lensoveti-nimeline Teater, teater 'Prijut komedianta', Permi Akadeemiline 'Teatr-Teatr'. On lavastanud filmistuudios 'A-Media'.

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA