Tantsuteater Gžel
22 detsember 2016 kell 19:00
Nordea Kontserdimaja 2 t 20 m

Tantsuteater Gžel

MAAILMA RAHVASTE TANTSUD

Selle unikaalse tantsukollektiivi repertuaaris on nii folk, ballett kui ka šoutants. Ja eriline koht selle kollektiivi tegevuses, võrdväärne isegi tantsuga, on kostüümidel. Tantsuga ei avata vaatajate jaoks mitte ainult mõne koha koreograafilise kultuuri eripärasid, vaid kostüümide abil antakse edasi ka erinevate rahvuste käsitööalast vaimset ilu, fantaasiat ja kogu selle ilu loonud meistrite ilumeelt, neile kaasasündinud ilu tunnetust. Iga kontsert on nagu moedefilee, kus demonstreeritakse Palehhi, Žostovo ja Pavlo-Posadski kirimustreid. Ei puudu ka Gželi rahvakunstnike tööd, tänu just selle regiooni rahvakunstile sai tantsuteater ka oma nime. Tantsuteater loodi 1988. aastal, kui tähistati vene rahvuskunsti ühe kuulsaima ja tuntuma käsitöösuuna „Gžel” 650 aasta juubelit.

Suhteliselt noor tantsuteater leidis küllalt kiiresti oma auditooriumi ja kinnitas oma kanna teiste kuulsate Venemaa tantsukollektiivide seas. Seda, et tegemist on algupärase kollektiiviga, kelle tase on nii kunstiliselt kõrge kui ka esituse poolest meisterlik, kinnitab publiku poolehoid, tunnustus oma ala kolleegidelt ja kiire maailmalavade vallutamine.

Teater arendab vene rahvatantsu traditsioone ja teiste rahvaste koreograafiat, interpreteerides seda kõike kaasaegses võtmes. Kõrge professionaalsusega trupp koosneb Venemaa parimate koreograafiakoolide lõpetajatest. Laia loomingulise ampluaaga balletiartistid võluvad oma nooruse, eredate emotsioonide, siiruse, väljendusvahendite rikkuse poolest.

Teater „Gžel” on esinenud üle 60 riigis: Austrias, USA-s, Saksamaal ja Brasiilias, Itaalias ja Jaapanis, Hiinas ja Kuubal, Mehhikos ja Tais, igal pool on neid saatnud tohutu edu.

Tallinna kontserdi jaoks luuakse spetsiaalne programm maailma rahvaste tantsudest, kust ei puudu ka kõige kuulsamad slaavi ja vene tantsud, samuti saab näha kergema stiili alla kuuluvat šoutantsu. Ja loomulikult on laval väga palju kordumatuid originaalkostüüme. Kavas osaleb 55 tantsuteater „Gželi” tantsijat.

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA