Muusikaline komöödiateater - Lõbus lesk
15 detsember 2016 kell 19:00
Nordea Kontserdimaja 2 t 30 m

Muusikaline komöödiateater - Lõbus lesk

Preemia 'Kuldne Mask' mitmekordne laureaat Muusikaline komöödiateater

Operett kahes vaatuses 

Lavastaja – Miklos Szinetar (Ungari)
Kunstnik – Miklos Fehir (Ungari)
Kostüümikunstnik – Fanni Kamenes (Ungari)
Ballettmeister – Laszlo Petho (Ungari) 

See on maailma üks populaarsemaid operette ja Lehari kuulsaim teos. „Lõbusa lese” teravmeelsust ja elujaatavat lüürikat hindavad kõrgelt nii laiad publikumassid kui ka paljud asjatundjad. Näiteks Sergei Rahmaninov kirjutas 1907. aastal: „Täiesti uus teos, aga ikkagi geniaalne… Suurepärane”. 

Paljud kriitikud ja muusikasõbrad on võrrelnud Lehari 1900.ndate alguse muusikat Puccini teostega. Helilooja ise arvas, et „Lõbusa lesega” leidis ta oma stiili, mille poole oli püüelnud. „Minu eesmärk on operetti väärtustada,” kirjutas ta, „vaataja peab saama kaasa elada, mitte lihtsalt totrusi kuulama”. „Lõbusa lese” esmalavastus oli aastal 1905, millega algas Lehari ülemaailmne kuulsus. 

Süžee
Väikest Monteverdo Vabariiki ähvardab oht. Selle riigi kullafond – 20 miljonit – kuulub noorelt leseks jäänud Hanna Glawarile. Kui Hanna peaks nüüd välismaalasega abielluma, ootab Monteverdot ees pankrott. Sellisel „äreval” taustal sündmused toimuvadki. Riigitegelased seavad endale eesmärgiks hoida lesest eemal kõik välismaalased, et tema miljonid ei läheks kaasavaraks mõnele teisele riigile. Kodumaa päästmise missiooni eesotsa asub Monteverdo saadik Pariisis parun Zeta. Kuuldused Hanna miljonitest levivad kulutulena ja see ajab mehed hulluks, kõik soovivad pretendeerida lese uue abikaasa auväärsele kohale. Lese enda väljailmumine kütab veel enam kirgi. Samal ajal, kui kogu riik tegeleb tema mehelepanemisega, kohtab Hanna oma eluarmastust Danilot. Danilo on võluv, mehelik ja irooniline, kuid siin on üks suur „aga” – ta ei soovi abielluda mitte miljonite, vaid armastuse pärast.

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA