Konstantin Raikin
12 detsember 2016 kell 19:00
Nordea Kontserdimaja 2 t

Konstantin Raikin

KÕIGE LEMMIKUM

OSTA PILET

Kontsert-monoetendus

Konstantin Arkadi poeg Raikin on Arkadi Raikini nim. Riikliku teatri „Satirikon“ kunstiline juht, Venemaa rahvakunstnik, lavastaja, VF riiklike preemiate laureaat, neljakordne rahvusliku teatripreemia „Kuldne Mask“ laureaat, K. Stanislavski Fondi preemia laureaat, preemiad „Kristall-Turandot“, „Kajakas“, „Kumiir“, „Triumf“, Lavakunsti Kõrgkooli kunstiline juht, professor. 

Kontsert-monoetendus „Kõige lemmikum“ on südameni jõudev kõrgpoeesia!

Meenutused loometee algusest, lapsepõlveharrastustest, kahtlustest elukutse valikul. Sport ja loomad, selle kõrval trotslik vastuhakk, mitte järgida peretraditsiooni saada näitlejaks – K. Raikin mitte lihtsalt ei räägi sellest kõigest, vaid mängib selle kohta väikseid miniatuure. Eriline koht on mälestustes isast – mehest, kelle kuulsus ulatus ka Nõukogude Liidu piiride taha.

Kolm neljandikku Raikini monoetendusest on pühendatud vene kõrgpoeesiale. Konstantin Raikini esituses muutub iga luuletus väikseks omaette etenduseks. NSVL rahvakunstnik Bogdan Stupka, kelle elutee katkes ootamatult 2012. aastal, jõudis enne surma seda lavastust vaadata ja ütles: „Mitte keegi maailmas ei loe luuletusi nii, nagu seda teeb Konstantin Raikin!“

„Kõik, mis ma selles lavastuses teen, on minu enda moodi. Ka mina ise koosnen erinevatest žanritest. On ju poeesia, eriti kõrgpoeesia, eriline hingeseisund… Minu jaoks on laval luule lugemine needsamad osatäitmised, samad monoloogid. Nad alluvad samasugustele laval olemise seaduspäradele nagu iga draamaroll. Praegu ma tunnen, et inimestel on huvi tõelise poeesia vastu. Inimesed tunnevad puudust sellest, et nende vaimutoidus ei ole vitamiine. Ei ole ilusaid fraase, kaunist kõnepruuki… Kui lugeda Puškinit, kaovad õhust batsillid. See on nagu kellahelin...

Kunagi ütles mulle isa: „Loe alati luuletusi. Ja pole tähtis, kes on sinu publikuks. Luule aitab neil sind sügavamalt mõista, andes neile endile võimaluse vaadata oma elu mitmekihilisemalt”.

Konstantin Raikin

LIITU UUDISKIRJAGA