Jevgeny Grishkovets
19 detsember 2015 kell 20:00
Nordea Kontserdimaja

Jevgeny Grishkovets

Hüvastijätt paberiga
Festivali Jõuluõhtud raames

Ka Eestis tuntud kirjanik ja näitleja Jevgeny Grishkovets mängib Tallinnas ühte oma uusimat lavastust „Hüvastijätt paberiga”.

Sajandivahetusel muutis Jevgeny Grishkovets arusaama mononäidendist kui žanrist ja sai ise selleks „žanriks”. „Hüvastijätt paberiga” on nostalgiline näidend ajast, mil raamat ilmus veel paberi peal, lehed sahisesid ja lõhnasid trükivärvi järgi. Ajast, mil teateid kirjutati paberile, mitte ei saadetud sõnumitena...

Näidend, mis on täis vaatajatele nii armsaks saanud Grishkovetsi huumorit ja sarmi, räägib, kuidas inimkond jätab hüvasti paberi kui eluviisiga; sellest, kuidas meie elust kaovad paberile trükitud või loodud raamatud, ajalehed, maalid ja kirjad, samuti kõige sellega seotud emotsioonidest. Ja mitte juhuslikult pole selle „hüvastijätuõhtu” võtmesõnad „mitte kunagi” ja „igaveseks”. „Epohh kaob igaveseks”, „See ei tule enam kunagi tagasi”.

Aeg-ajalt sarnaneb see monoloog poeesiaga: sellise kire ja armastusega räägib näitleja raamatuselgadest ja lumivalgest A4 paberist. On tunda, et Grishkovetsi jaoks on tegemist väga isikliku ja olulise teemaga. Ta kirjutab siiamaani oma jutustusi, näidendeid ja romaane „vanamoodsalt” käsitsi.

LIITU UUDISKIRJAGA