Filipp Kopatševski (Klaver)
04 jaanuar 2015 kell 19:00

Filipp Kopatševski (Klaver)

ESTONIA KONTSERDISAAL
Festivali Jõuluõhtud raames

Kaheksa rahvusvahelise konkurssi laureaat ning Moskva riikliku akadeemilise filharmoonia  projekti ''XXI sajandi staarid'' osaleja, Filipp Kopatševski, olles vaid 23 aastane, on juba saanud publiku armastuse ja tunnustuse osaliseks. Tema kontserdid toimuvad regulaarselt Suurbritannias, Saksamaal, USA-s, Hollandis, Prantsusmaal, Itaalias, Kreekas, Poolas, Hispaanias ning mitmetes Venemaa linnades.

Erilise populaarsuse on F. Kopatševski saavutanud Jaapanis, kus noor solist, koostöös NHK telekompaaniaga, salvestas plaadi Chopini klaveriteostega.

''Kopatševski poolt mängitud esimestest nootidest alates on tunda pianisti tugevat individuaalset lüürikat. Klaver justkui laulab ning tänapäeval on see väga haruldane omadus, mis on tavaliselt omane romatilisele maailmatunnetusele. Oma mängus säilitab pianist selguse, tema fraasid on kaunid ning plastilised....''

Muusik on esinenud maailma parimate orkestritega ning teinud koostööd selliste tuntud dirigentidega nagu Mistislav Rastropovitš, Jevgeni Kolobov, Vladimir Spivakov, Mihail Pletnev, Jurij Simonov, Andrew Gurley, William Noll, Bjärte Engeset, Charles Olivieri-Munroe, Maksim Vengerov, Paul Watkins jpt.

Filipp Kopatševski on mitmete rahvusvaheliste muusikafestivalide osaleja nii oma kodumaal kui ka välisriikides:  Arts Naples World Festival (USA), Colmaris (Prantsusmaa), ''Valdimir Spivakov kutsub'', ''Staaris Baikalil'', Crescendo, ''Denis Matsuev kutsub'' jmt. Samuti on Kopatševski osalenud koreograafi Benjamin Millepiedi balleti 'Without' rahvusvahelisel esietendusel Mariinksi teatri stseenil.

Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA