Doni kasakate Ansambel
18 detsember 2014 kell 19:00
Nordea Kontserdimaja

Doni kasakate Ansambel

Doni kasakate Riiklik Akadeemiline laulu- ja tantsuansambel
Festivali Jõuluõhtud raames

Doni kasakate Riiklik Akadeemiline laulu- ja tantsuansambel loodi 1936. aastal Rostovis Doni ääres, siiamaani on see ansambel jäänud kindlaks oma põhimõttele – mitte muutuda pealinnas tegutsevaks kollektiiviks. Doni kasakate sajandipikkuseid ja algupäraseid kultuuritraditsioone hoitakse sellele kultuurile omase maailmatunnetuse läheduses, Doni jõe suursuguste voogude lätetel. 

Ansamblil on olnud selle loomise esimestest päevadest tormiline loomeelu. Artistide kõrget meisterlikkust on braavohüüetega tunnustanud vaimustunud vaatajad Euroopa, Aasia, Ameerika ja Aafrika riikides.

Kontserdiprogrammide keskmeks on Doni-kandi rahvalaulu traditsioonid, tantsunumbrite loomisel on aga arvesse võetud Doni-äärse kultuuri säravat ning algupärast koreograafiat. Lisaks puhtfolkloorsetele tantsudele on kavas ka koreograafilised miniatuurid ja naljatantsud – olmepildid. Kontserte saadab kõrge emotsionaalne laetus, mida vaadates on raske ükskõikseks jääda.

Kasakad on alati olnud õigeusklikud maaharijad ja sõdalased, hoides oma usku. Laulu- ja tantsuansambel demonstreerib veel ühte kasakatele omast tahku – oskust peenelt tunnetada, keevalt läbi elada ning ereda andekusega oma tundeid ja emotsioone esile tuua. Tallinna on oodata ansamblikoosseisus üle 90 artisti, nende hulgas koor, solistid, tantsijad ja orkester. Ärge magage maha – 18. detsembril NORDEA Kontserdisaalis.


Tulevased etendused:

LIITU UUDISKIRJAGA